Haber

Büro Memuru-Sen Şube Başkanı Aydoğan: “SGK personeline zulmetmeyeceğiz, hakları teslim edilene kadar mücadeleye devam edeceğiz”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, sosyal güvenlik tazminatı, ek ödeme oranlarının artırılması ve kurum çalışanlarına uzman ekip getirilmesi talebiyle Ankara Sıhhiye’de Sosyal Güvenlik Müdürlüğü önünde eylem yaptı. 1 Numaralı Büro Memuru-Sen Şube Başkanı Hasan Aydoğan, “Çalışmamızın ve emeğimizin karşılığını istiyoruz. Ağır iş yükü altında ezilen ve gidemeyen SGK personeli adına teyakkuz halindeyiz.” Alın terinin karşılığını alın. SGK personelini ezmeyeceğiz, hakları teslim edilene kadar mücadeleye devam edeceğiz.” ” söz konusu.

Büro Memuru-Sen Ankara 1 ve 5 Nolu Şubelerine üye olan SGK çalışanları, SGK tazminatı, ek ödeme oranlarının artırılması ve kuruma uzman ekip getirilmesi taleplerini dile getirmek için bugün Ankara Sıhhiye Sosyal Güvenlik Müdürlüğü önünde toplandı. çalışanlar. “Emeğimizin karşılığını istiyoruz” pankartı açan SGK çalışanları, “Hizmet kalitesi artıyor, hakkımız azalıyor yeter”, “Sigortalı sayımız artıyor, ekmeğimiz azalıyor” pankartları taşıdı. neden”, “Artık kaybedilen hakları verme zamanı”.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IMIZI ÇAĞIRIYORUZ”

Büro Memur-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hasan Aydoğan burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öncelikle Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde ağır yıkım ve hasara neden olan deprem nedeniyle milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. .

Büro Memuru-Sen her zaman milletin yanında, haklının yanında, haksızlığın karşısındadır. Milli ve manevi değerlere bağlı, analizden yana bir sivil toplum kuruluşudur. Temsil ettiği kitlenin sözcüsü olarak paydaşlarıyla buluşarak analizler üretir ve hakkın gür sesi olur. Uzun süredir ülke gündeminde olan ve çalışma hayatında 2 milyon 250 bin kişiyi ilgilendiren, EYT olarak bilinen çalışanların bu sorunu, reformist bir yaklaşımla çözümleme noktasına geldi.

SGK işçisini temsil eden genel yetkili sendika Büro Memur-Sen olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı SGK çalışanlarının talep ve sorunlarını karşılamaya davet ediyoruz. EYT, ekiplerin düzenlenmesi, 3600 ek gösterge ve prim borçlarının yapılandırılması nedeniyle tarihinin en ağır günlerini yaşayan SGK çalışanı, gecesini gündüzünü ağır iş yüküne teslim ederek geçiriyor ama alın terinin karşılığını alamıyor. .

“SGK PERSONELİNE BASKI YAPMAYACAĞIZ, HAKLARI TESLİM EDENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

EYT düzenlemesi ile yaklaşık 2 milyon 250 bin kişiye 5 bin 500 TL asgari ücret ödenecek. Bu durumda, bu sistemin uygulayıcısı olan ve sayıları 30 bine yaklaşan SGK çalışanlarından 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile alınan özlük haklarının iadesinin önemli bir maliyeti olmayacağı açıktır. .

Bugün buraya davet ederek; Verilen emeğin, dökülen alın terinin, SGK emekçisinin hakkının verilmesini haykırıyoruz. SGK tazminatının ödenmesini, ek ödeme oranlarının artırılmasını ve taleplerimizin bir an önce uzman ekibe götürülmesini istiyoruz.

Saydığımız bu talepler, yurt içi ve yurt dışındaki vatandaşlarımızla birlikte yaklaşık 100 milyon sığınmacı ve vatansız statüsündeki kişiye hizmet veren SGK çalışanlarının en doğal hakkı olup, bir an önce düzenlenmesi gerekmektedir. SGK işçisine ‘kapama ücreti’ olarak verilen ’27 TL fazla mesai ücreti’ni yetersiz buluyoruz.

Sıkı çalışmamızın ve sıkı çalışmamızın karşılığını istiyoruz. Ağır iş yükü altında ezilen ve alın terinin karşılığını alamayan SGK çalışanı için teyakkuzdayız. SGK çalışanlarına zulmetmeyeceğiz, hakları teslim edilene kadar mücadeleye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu