Haber

TBMM 6. sıra adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılama töreni

Türkiye’de seçim hazırlıkları hızlandı.

14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimin adaylık süreci yoğun bir haftanın ardından belli oldu.

Meral Akşener’in masaya dönmesinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinde anlaşmaya varıldı.

Dün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6’ncı tablo için cumhurbaşkanı adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 maddelik mutabakat zaptı imzalayan 6 ismin genel başkanı oldu.

Karşılama töreni yapıldı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, küme toplantısı için TBMM’ye geldiğinde CHP Küme Başkanvekilleri, Genel Başkanvekilleri ve milletvekilleri tarafından karşılandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makam odası önünde bekleyen Kılıçdaroğlu ve “Tebrikler”diyen vatandaşlar ve yetkililerle de el sıkıştı.

Kabul edilen ziyaretler

CHP eski Genel Başkanları Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile SHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın da Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek küme toplantısı öncesi Meclis’te bir araya geldi.

“Uzun bir yolculuktan geldim”

İsminin açıklanmasının ardından CHP Genel Merkezi önünde kendisini bekleyenlere hitaben bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Seçim kazanmaktan daha fazlasını istiyorum. Gönülleri fethetmeye, sorunları çözmeye, kaygıları yenmeye, dargınları uzlaştırmaya ve sofralara rahmet getirmeye adayım. Ama sadece ben değil, her yurttaş, oy kullanacak herkes bu ülkeyi hak ettiği yaşam için değiştirmeye aday. Uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının hikayeleriyle doldurdum. Yüzleri, sesleri ve hasretleri bana pusula oldu. Şimdi onlarlayım. Bize ‘kader’ dedikleri bu düzeni değiştirmek istiyoruz.

haskoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu