Haber

Polat Bilgin kimdir? Polat Bilgin kaç yaşında, nereli? Polat Bilgin biyografisi!

Sinema ve dizi oyuncusu Polat Alım’ın kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Rol aldığı projelerle adından sıkça söz ettiren Polat Alım kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Polat Alım kimdir? Polat Alım kaç yaşında, nereli? Polat Alim’in biyografisi! Detaylar burada…

POLAT ALIM KİMDİR?

Polat Alım Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Mezun olduktan sonra kadrolu oyuncu olarak Tiyatro Anadolu’ya katıldı. Hayalet Tiyatro’yu kurdu ve üç oyun sergiledi. Bağlantı Fakültesi’nde yüksek lisans programına girdi. Tiyatro Anadolu’da Genel Sanat Yönetmen Yardımcısı olarak göreve başladı. Devlet Konservatuarı ve Besyo’da tiyatro dersleri vermeye başladı.

Tiyatro Anadolu’da çeşitli oyunlarda yer almanın yanı sıra yönetmen yardımcısı ve yönetmen olarak oyunculuk yaptı. 2007 yılında Tiyatro Anadolu’daki görevinden istifa ederek İstanbul’a taşındı ve ilk televizyon projesi Affedildi’de başrol oynamaya başladı. Dizi 5. bölüm sonunda veda etti. Hemen ardından Gaziantep’te çekilen Karayılan dizisinde Margos karakterini canlandırmaya başladı. 2008-2009 yılının ortalarında yayınlanan Yol Arkadaş dizisinde Özge Özberk ile başrolü paylaştığı Suat karakterini canlandırmıştır. Bu dizi 41 bölümle oyuncunun en uzun soluklu projesi oldu. Yol Arkadaş’tan sonra Bursa’da Koleksiyoncu adlı tiyatro oyununda rol almaya başladı. Askere gitmeden önceki son projesi Saffet rolündeki Kalp Ağrısıydı. Askerliğini yaptıktan sonra Karakol dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Molla Kabız rolüyle konuk oyuncu olarak yer almıştır.

haberseydiler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu