Haber

Kocaeli’de FETÖ/PDY Operasyonu: Yehova Şahitleri Bağlantısı Ortaya Çıktı

Kocaeli ile 4 ilde FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 14 kişi yakalanarak Yehova Şahitleri ile ilişkileri ortaya çıktı. 14 zanlıdan 4’ü serbest bırakılırken, 10 kişi adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik yürütülen Gazi Turgut Aslan Operasyonu’nun 2’nci Dalga çalışmalarına ilişkin yeni bilgiler edinmesi üzerine harekete geçti ve 25 Temmuz’da operasyon düzenledi. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Kocaeli’deki mevcut ve mali yapısının tespitine yönelik yürütülen dosya sonucunda 4 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 14 zanlı gözaltına alındı. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 41 bin 250 dolar, 900 avro, FETÖ/PDY örgütü mensuplarının kullandığı programları içeren çok sayıda dijital materyal, Fethullah Gülen ile ilgili kitaplar ve “Sabırla Bekleyin” 2023 Yehova’nın Şahitlerinin Bölgesi” örgütün üyeleri hakkında. Üzerinde “İbadet” yazan bir üyelik rozeti ele geçirildi.

Gözaltına alınan ve ifadesi alınan 14 zanlıdan dördü bugün serbest bırakıldı. Diğer 10 zanlı ise adliyeye sevk edildi. – KOCAELİ

catalpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu