Haber

Sadece Soruyoruz, Neden? Koli veya Araç Üzerindeki Logo Bu Kadar Önemli mi?

AK Parti ilçe başkanı ile ‘kolilerde belediye logosunun bulunmaması’ üzerine tartışan Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği yardım paketlerini taşıyan TIR’ı durduran Muğla Valiliği, üzerine adının yazılı olduğu pankart astı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta biri 7,7, diğeri 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olarak belirlenen sarsıntılar, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis’i de salladı.

Bodrum Belediyesi de deprem bölgesinden gelen yardım çağrılarına yanıt verdi.

Ancak montaj aşamasında işin içine siyaset girdi.

Bodrum Belediyesi’ni CHP’nin aday gösterip seçtiği Belediye Başkanı Ahmet Aras yönetiyor. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, toplanan bağışların Bodrum Belediyesi logosu bulunan kutulara konulmasına itiraz etti.

Başkan Ahmet Aras, AK Partili Osman Gökmen’in bağış toplama çalışmaları sırasında belediye personelini sözlü ve fiziki olarak taciz ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Instagram paylaşımı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras açıklama yaptı:

AKP BODRUM İLÇE BAŞKANI OSMAN GÖKMEN’İ KAMUOYUNUN ÖNÜNDE MEYDAN OKUYORUM..

Bu fotoğrafa dikkatlice bakın.

Bizler onbinlerce kişiye kışlık giyecek ve yiyecek sağlamak için zamanla yarışırken, o soğuk havada yağmurda sokakta oturan anne gibi, iman binası bulamayınca siz çabalıyorsunuz. Bodrum halkının getirdiği eşya, giysi ve yiyeceklerin Bodrum Belediyesi logolu kutulara konulmasını engellemek ve bununla engellemeye çalışıyorsunuz. Heredot Kültür Merkezi ile yetinmiyorsunuz, nefes almadan çalışan personellerimizle tartışıyorsunuz, sözlü ve fiziki tacizde bulunuyorsunuz.

Şimdi soruyorum size, Bodrum halkının getirdiği bağışların Bodrum Belediyesi logolu kutulara konması sizi ve partinizi neden rahatsız ediyor?

O kutuların üzerindeki logo, rezillikte sınır tanımayan tarikat vakıflarının değil, 142 yıldır var olan Bodrum Belediyesi’nin logosudur.

Ve zaman siyasi rant yapma değil, dondurucu soğukta, beton altında, sokaklarda olan insanımızın yanında olma zamanıdır.

Böyle bir zamanda sizden başka bir şey istemiyoruz.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın iddialarına sosyal medyadan yanıt verdi.

Bodrum Belediyesi’nin topladığı yardımları taşıyan TIR’a valilik pankartı asıldı.

Muğla Valiliğini Twitter krizinden anıyoruz.

Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği deprem yardımını taşıyan TIR’ı durdurarak üzerine adının yazılı olduğu pankart astı.

Muğla Valiliği ve Bodrum Belediyesi açıklama yapmadı.

Muğla Valiliği ve Bodrum Belediyesi açıklama yapmayacaklarını bildirdi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) ait araçlardaki bayrakların da Muğla Valiliği tarafından değiştirildiği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu