Haber

Köylüler AK Parti belediyesini Erdoğan’a şikayet etti

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Hürriyet köyü köylüleri dün Ankara’ya giderek sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. AK Parti grup toplantısının ardından köylüler, Meclis bahçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi.

Köylüler, Karacabey Belediyesi’nin meralarını sattığı gerekçesiyle Erdoğan’a şikayette bulundu. Bursa milletvekillerine dönerek Erdoğan, “Bu belediye kimdir?” diye sordu. Erdoğan, milletvekillerinden “Belediyemiz” cevabını aldı.

‘BU BELEDİYE KİMDİR?’

ANKA’nın haberine göre Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Efe, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere köylülerle Ankara’ya geldi. Küme toplantısının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi bahçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen köylüler, sorunlarını anlattı.

Dernek Lideri Efe, Erdoğan’a, “Köyümüzdeki arazileri köy tüzel kişiliğine devrettik. 2014 yılında Büyükşehir Yasası ile Karacabey Belediyesi arazilerimizi köy tüzel kişiliğine kavuşturmuştur. Belediyeye defalarca gittik. ‘Burada 201 hane var’ dedik. Belediye Başkanı Ali Özkan bizi dinlemedi. Bizi hor gördü” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Vildan Yılmaz Gürel’e dönen Erdoğan, “Bu belediye kimdir?” Çavuşoğlu, “Belediyemiz” yanıtını verince Erdoğan, “Nasıl böyle bir şey yapar?” Çavuşoğlu’ndan “Yasal yetki var efendim” cevabını alan Erdoğan, milletvekillerine “Siz ikiniz birlikte gideceksiniz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu