Haber

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli lideri yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu sabah büyük uyuşturucu operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Yerlikaya, “İstanbul’da düzenlenen “Kartel-2 Operasyonu” sırasında Interpol Kırmızı Bülteniyle Hırvat makamları tarafından aranan ve Güney Amerika’dan temin edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan Hırvat uyruklu Nenad Petrak, Üsküdar’da yakalandı.söz konusu.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu gönderen ve bu uyuşturucuları Avrupa’ya dağıtan uluslararası bir uyuşturucu kartelinin elebaşı. Nenad Petrak,Hatası nedeniyle Hırvat yetkililer ve Interpol tarafından “Kasıtlı Cinayet”. kırmızı bültenUluslararası alanda aranıyordu.

9 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTEREN SUÇ ÖRGÜTÜ

Hırvatistan Yolsuzlukla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre Nenad Petrak, yaklaşık dokuz ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

ÜSKÜDAR’DA YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda İstanbul Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığı ve İcra ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası alanda takip edilen Nenad Petrak’ın Üsküdar’da olduğu belirlendi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle derhal Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.

haber-guneysu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu