Teknoloji

Hogwarts Legacy’den Dünya Rekoru: En Çok İzlenen Tek Oyunculu Oyun

Hogwarts Legacy aylar önce duyurulmuştu ve oyuncular tarafından büyük bir merakla karşılanmıştı. İlk anlarda hakkında çok az şey duyduğumuz Legacy, uzun bir bekleyişin ardından nihayet çıkışını yaptı. Legacy çıkışıyla Cyberpunk 2077’yi geride bırakarak Twitch’in en çok izlenen oyun rekorunu kırdı.

Hogwarts Legacy ilk olarak Eylül 2020’de duyuruldu.

Hogwarts Legacy, Eylül 2020’de düzenlenen PlayStation 5 etkinliğinde uzun zaman önce duyurulmuştu. Hem oyunculardan hem de basından büyük ilgi gören yapım, sevilen Harry Potter dünyasını AAA standartlarında bir oyun olarak deneyimleme şansı herkesi çok mutlu etti. mutlu. İlk başlarda oyunla ilgili çok fazla bilgi olmasa da zamanla açıklamalar ve yapılan güncellemelerle daha çok şey öğrendik.

Hogwarts Legacy, piyasaya sürülmesiyle en çok izlenen oyun rekorunu kırdı.

Uzun bir bekleyişin ardından çıkış yapan Hogwarts Legacy’ye oyuncular büyük ilgi gösterdi. Yapım, Twitch üzerinden yaptığı yayınlarda 1.269.317 izleyici ile aynı anda en çok izlenen tek kişilik oyun rekorunu kırdı. Bir önceki rekor 1.143.965 kişi ile Cyberpunk 2077’ye aitti. Legacy, 32.108 Twitch kanalında birebir oynandı.

Oyun akşam saatlerine kadar gerçek anlamda herkes tarafından oynanabilecek.

Hogwarts Legacy bu rekoru kırsa da oyunu oynayabilen kişi sayısı hala oldukça az. Çünkü üretim artık sadece deluxe versiyona sahip olan oyuncular için mevcut. Akşam ise oyun dünya çapında yayınlanacak ve oyunun olağan paketine sahip olan oyuncular Legacy’nin tadını çıkarabilecekler.

haber-marmaris.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu