Ekonomi

Hisse senetleri gergin: Merkez bankaları bir dönüşe yakın mı?

Investing.com – Avrupa piyasaları, açıklanan her bir makroekonomik konuyu yakından inceleyecek yatırımcılar için önemli bir haftada. dağ keçisi 35, CAC 40, DAX… – Haftaya gergin bir başlangıç.

Link Securities’e göre, “Bu bağlamda, geçen Cuma günü açıklanan ve genel olarak analistlerin beklentilerini aşan ABD Mayıs ayı açıklaması, tarım dışı istihdambilgi, Fed’in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) gelecek haftaUnutulmamalıdır ki ortasını topladığında faizler konusunda ne yapacağına karar vermesinde belirleyici olabiliyor.”

“ABD ekonomisi için ‘sert iniş’ senaryosunun artık çok daha az olası olduğuna ve öngörülen durgunluğu önleyeceği ‘yumuşak iniş’ senaryosunun, hatta ‘iniş yapmama’ senaryosunun değer kazandığına inanıyoruz.” bu uzmanlar ekliyor.

“Bu çok olumlu istihdam rakamlarına rağmen, Fed’in faiz artırım sürecinde ‘yolda dur’ yapacağına inanmaya devam ediyoruz. Ancak, enflasyon hala düzelmezse yeni faiz artırımlarının yolda olduğunu göz ardı etmiyoruz. istenilen hızda düş.”

Kiralık 4 (BME: RTA4Analistlere göre, “İstihdam raporu, Fed’in 14 Haziran’daki toplantısında beklenen faiz artırımına ara vermesini önemli ölçüde değiştirmiş görünmüyor. Farklı varlıkların hareketleri karışık, bu da piyasanın Fed’in yapabileceğine dair bahse girdiğini gösteriyor. yumuşak bir iniş.”

Investing.com’un Federal Faiz AracıGöre , konsensüs Fed’in faiz artırım sürecinde% 80’den fazla bir ‘duraklama’ olasılığı veriyor.

Ancak, tüm analistler Fed’in bu ‘duraklamasını’ kesin olarak kabul etmiyor. bankacı(BME: BKT “Böylesine iyi bir raporun talihsiz yanı, fiilen kapatılmış (veya en azından kapanmaya yakın) bir konuyu yeniden gündeme getirmesi: Fed’in faiz artırımları. Fed ya 14 Haziran’da (daha düşük olasılıkla) ya da 26 Temmuz’da geri dönecek.” Oranları yükseltmek artık imkansız olmasa da (daha muhtemel), ECB oranları biraz daha yükseltecek ( 15 Hazirankesin ve 27 Temmuz’da bilinmiyor).”

Geçen hafta, önemli konuların olumlu bir şekilde çözüldüğü bir hafta oldu, ancak bu bizi ABD’de daha fazla faiz artırımını yeniden düşünmeye zorladı.

“Faiz oranlarına devam, Avustralya(%3,85, yarın Salı), Kanada(%4,50 Çarşamba) ve Hindistan (%6.5, Perşembe) merkez bankaları artmayacak. Bunlar her yerde merkez bankaları olsa da, ‘bekle ve gör’ (veya belki de ‘iş bitti’) tutumlarının Avrupa ve hatta ABD’de daha fazla artış beklentilerini bir şekilde azaltması mümkündür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu