Teknoloji

Google, Chrome 110 ile yeni bir çağın başlayacağını duyurdu

Google, Chrome web tarayıcısının sürüm yayınlama programında büyük bir değişiklik yapacağını duyurdu. Chrome 110 ile şirket, piyasaya sürülecek son sürüm olan “Stabil” sürümünden bir hafta önce yeni bir “Early Stable” sürümünü kullanıma sunacak. Ancak bu yeni sürüm herkes için olmayacak ve Google, kullanıcıların küçük bir yüzdesine sunulacağını söylüyor. Yazılım devi, bu yüzdenin tam olarak ne kadar küçük olduğundan bahsetmiyor.

Google bu değişikliğin sebebini olası yanılgıların daha geniş bir kullanıcı tabanını etkilememesini sağlamak şeklinde açıklıyor. Chrome büyük bir pazar payına sahip olduğundan, bu yeni ara sürümün mantıklı bir karar olduğu açıktır.

Chrome Geliştiricileri web sitesi şunları belirtir: ” Chrome için sürüm programında bir değişiklik yapıyoruz. Chrome 110’dan başlayarak, kararlı sürümün ilk çıkış tarihi normalden bir hafta erken olacak. Bu erken kararlı sürüm, kullanıcıların küçük bir yüzdesine yayınlanacak ve çoğu kişi kararlı sürümü bir hafta sonra, planlanan normal tarihte alacaktır. Bu aynı zamanda yeni sürümün Chrome indirme sayfasından kullanıma sunulacağı tarih olacaktır.

Chrome 110’un sürüm planı da şu şekilde listelenir:

  • Beta sürümü:12 Ocak 2023
  • Erken Kararlı sürüm:1 Şubat 2023
  • Stabil sürüm:7 Şubat 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu