Ekonomi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Kuzu üretimine destek veriyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, coğrafi işaret tescilli Balıkesir Kuzusu üretimini yaygınlaştırmak ve küçük aile işletmelerinin elinde güçlü bir marka haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Kepsut İlçesi’nde 85 üreticiye 585 adet küçükbaş hayvan dağıttı. Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir’in üreticiye desteğinin artarak devam edeceğini vurguladı.

Verdikleri emek ve emekle şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlayan üreticilerin her zaman yanında olacaklarını kaydeden Lider Yılmaz, “Yapılan çalışmaları tanıtarak çok güzel bir şey yapıyoruz. Bugün 5 tane ıslahımız oldu. Türkiye’ye örnek olacak üretim tesislerinden artık yüksek verim alabiliyoruz.Balıkesir çok güçlü bir tarım şehri. Türkiye’nin en güçlü şehri olduğunu iddia ediyorum. Biz buna öncülük etmek için belediye başkanı olduk. Ve çok güzel sonuçlar almaya başladık.” dedi.

Törende konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, tarımın geleceğin kolu olduğunu söyledi. Canbey, “Tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerimiz daha iyi kar edecek. Balıkesir’in tarım ve hayvansal zenginliği ortalıkta yok. Bizim işimiz helva yapmak.” dedi.

Törene AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve üreticiler katıldı.

haberhorasan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu