Haber

Bakan Akar’ın eşi Şule Akar ve beraberindeki komutanların eşlerinden Anıtkabir ziyareti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar ve beraberindeki komutanların eşleri ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar, Genelkurmay Başkanı’nın eşi, Kuvvet Komutanlarının eşleri, kurmayları, kadın subaylarla birlikte ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. , kadın astsubaylar ve kadın memurlar.

Şule Akar’ın mozoleye çelenk koymasının ardından heyet bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Şule Akar, Misak-ı Milli Kulesi’ne çıktıktan sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Şule Akar deftere şunları yazdı:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Milli Savunma Bakanlığı mensupları ve eşleri ile kadın askerlerimiz adına Aziz Atatürk’ün huzurundayız. Bu anlamlı gün vesilesiyle emeği geçen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Tarihimizin en büyük doğal afetlerinden biri olan ve millet olarak büyük acılar yaşadığımız Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, acil şifalar diliyorum. Türk kadını bu süreçte beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için üstün bir çaba ve özveriyle üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmiştir ve getirmeye devam edecektir. ülkemizi ileriye taşıyor, aziz hatıranızı saygı ve minnetle anıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu