Haber

28. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Birincisi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi

SALON: Ankara Sporsalon

HAKEMLER: Mehmet Karlenen, Nazlı Cisil Güngör, Münevver Özemre

FENERBAHÇE ALAGÖZ HOLDİNG: Olcay Çakır Turgut 10, Alperi Onar 5, Emma Meesseman 12, Kayla Mcbride 26, Alina Iagupova 13, Merve Aydın 4, Kiah Stokes 8, İdil SaçalırÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ: Chelsea 19, Kuanitra Hayiffanth 16, Kuanitra Hayiffanth , Asena Yalçın 7, Esra Ural Topuz 2, Gamze Takmaz 8, Gökşen Fitik 5, Özge Yavaş 5, Sinem Ataş 91. DÖNEM: 23-18 DÖNEM: 42-393 DÖNEM: 56-58

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding ile Kadınlar Türkiye Kupası’nın son şampiyonu ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, 28. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda karşı karşıya geldi. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşılaşmayı 84-78 kazanarak Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzeye götürdü.

Fenerbahçe Alagöz Holding, maça Emma ve Alina’nın isabetleriyle etkili başladı. Arka arkaya sayıları bulan Fenerbahçe Alagöz Holding ilk molaya 15-11 önde girdi. Orta mesafeli şutlarla etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Alagöz Holding ilk periyodu 23-18 önde tamamladı. 2. periyotta daha etkili oyun oynayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi aldığı savunma ve hücum ribaundlarının da etkisiyle durumu 25-25’e getirdi. Ancak Fenerbahçe Alagöz Holding, Iagubova’nın etkili oyunu ve üst üste sayıları ile durumu 32-27’ye getirdi. Fenerbahçe Alagöz Holding ilk yarıyı 42-39 önde geçti. 3. çeyrekte de etkili bir oyun sergileyen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi orta mesafeli suçlardaki başarısıyla oyuna ağırlığını koydu ve 3. çeyreği 58-56 önde kapattı. Üstün oyununu 4. çeyrekte de sürdüren ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşılaşmayı 84-78 kazanarak Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi oldu. BAKAN KASAPOĞLU YARIŞMANI TAKİP ETTİ.

Öte yandan Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi arasında oynanan karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu izledi.

(Fotoğrafla)

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu